Turnaj ve vybíjené ŠD

Ve čtvrtek 16. června pořádala naše školní družina  turnaj  ve vybíjené havířovských ŠD. Čekali jsme, že po "covidové" pauze se nás sejde více, ale aspoň si zahrály úplně všechny děti - každý s každým. 

NAŠE SKVĚLÉ DRUŽSTVO VYHRÁLO  1. MÍSTO  A MY GRATULUJEME !

Plavání

POSLEDNÍ  LETOŠNÍ  PLAVÁNÍ  ŠD

Výlet ŠD

V sobotu 11. června  se konal výlet školní družiny. Počasí nám velice přálo a my jsme vyrazili od školy pěšky -směr Těrlicko. Některé bolely nohy už za půl hodiny :-)   Na místě jsme navštívili akci Těrlické slunko, kde se všichni občerstvili a taky utratili velkou část kapesného.

Poté se pokračovalo na minifarmu Relax, kde jsem si prohlédli všechna místní zvířata, prošli "bosým chodníčkem" a děti vyměnily nakoupené kartičky pokémonů. Protože bylo horko, šli jsme se osvěžit k Těrlické přehradě a pak jeli autobusem do Havířova, kde nás čekala ještě zmrzlina.

Prostě parádně prožitý den !

Indiánská olympiáda

Krásná akce na závěr tématického týdne "Indiánská stezka" se konala na školním hřišti za skvělé pomoci rodičů i starších žáků školy.

Děti v družstvech prokázaly pohotovost, paměť, přesnost, spolupráci, fyzickou zdatnost - prostě jako praví INDIÁNI !

Gratulujeme výhercům : Natálce Michnové, Anetce Kučerové, Nele Kožichové a Dominiku Schonovi.

Pěvecká soutěž

V květnu se opět konala pěvecká soutěž dětí školní družiny.

Všechny účinkující chválíme a gratulujeme zvláště vítězům, kteří předvedli téměř profesionální výkon!   V 1.kategorii to byla Květa Boháčová  a ve 2.kategorii Karolína Boháčová :-)

Listování

Další  skvělé  LISTOVÁNÍ  NOVÝMI  KNIHAMI v knihovně na Seifertově  2.5.2022

Čarodějnický rej

ČARODĚJNICKÝ REJ  v Asterixu 29.4.2022

Velikonoční výtvarná dílna pro rodiče s dětm

Po dvouleté covidové pauze se opět vyrábělo ve velkém! Rodiče i prarodiče s dětmi vytvořili krásná kuřátka z vlny, přání z papírových proužků, velikonočního skřítka ze skleničky, vajíčka se barvila pěnou na holení i potravinářskými barvami a tyto všechny výrobky určitě zdobí všechny domácnosti zúčastněných. Byli jste moc šikovní :-)

Březnové aktivity

-plavání

-květinové výrobky

-landart

Orientální tance

Když nám přišla pozvánka na hodinu orientálních tanců, moc jsme nevěděli, co nás čeká. Zájem dětí byl obrovský!

Malé i větší tanečnice předvedly, co se naučily a naše děvčata už se chtějí přihlásit taky.

Děkujeme vedoucí Andy Martincové :-)

Výlet na hory

V sobotu 19.března jsme zorganizovali výlet na Filipku. Svezli jsme se vlakem s přestupem v Českém Těšíně a pak už nás čekal výstup nahoru- pro některé velmi snadný, pro jiné náročnější. Počasí bylo slunečné, nahoře nás čekal sníh a ledovka, potkali jsme plno turistů i zvířátek (psi,koně,kočky), našli mnoho putovních kamínků a zahráli různé hry- míčové i slovní. Akce se velmi vydařila a příště zase někdy....:-)

Svět kolem nás

Tématický týden SVĚT KOLEM NÁS 

Karneval

Několikrát odložený karneval se nakonec konal 25.února v naší školní družině. Děti si připravily zajímavé masky, ze kterých bylo vybráno 10 nejlepších.

Kromě tance a zábavy čtyřčlenná družstva soutěžila v různých disciplínách jako třeba "skládání obrázků, skok v pytli, hod na cíl, Kimova hra, stavění věže, lovení rybiček, kuželky, petanque, hod kostkami aj." a vše se zvládlo jen díky pomoci starších školních dětí i rodičů, protože akce probíhala ve všech prostorách ŠD.

Důležité je, že se akce se dětem líbila :-)

Cesta do pravěku

Tématický týden CESTA DO PRAVĚKU

Zimní vyrábění

ZIMNÍ VYRÁBĚNÍ ve školní družině

Vánoce

Předvánoční čas ve školní družině je vždy dost hektický. Máme tématický týden "AŤ ŽIJÍ VÁNOCE", chystáme vánoční jarmark a děti jsou už netrpělivé z toho čekání na Ježíška :-)  Vánoční výtvarná dílna pro rodiče byla raději zrušena z covidových důvodů, tak doufejme, že velikonoční nás už nemine. 

A moc děkujeme všem příznivcům za nákup na jarmarku. Za výtěžek nakoupíme hlavně spotřební materiál, kterého je při tom všem vyrábění velká spotřeba.

VŠEM PŘEJEME PĚKNÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROKSmějící sezaměstnanci ŠD.

Mikuláš

Letos přišel Mikuláš opět sám, bez čerta a anděla. Ale i tak jsem byli rádi! Děti -každý ve svém oddělení- zazpívaly, zarecitovaly, předaly dárečky a pak se mohly těšit z mikulášských balíčků.

ČEPS CUP

Naši florbalisté ve Stonavě zvítězili ! Gratulujeme :-)

U nás doma

NÁVŠTĚVA  ASTERIXU

V rámci tématického týdne "U nás doma" děti navštívily Asterix a s Lenkou Švecovou si vyrobily zajímavý domeček.

Cvičení na míčích

A ještě jedna návštěva ASTERIXU, tentokrát s pohybem - cvičení na míčích....

NÁVŠTĚVA ÚTULKU PRO OPUŠTĚNÁ ZVÍŘATA

8.listopadu jsme s dětmi navštívili útulek Max v Prostřední Suché. Ve školní družině jsme nasbírali totiž 4 velké koše granulí, kapsiček, mlsků, dek, polštářků, hraček a jiných potřebných věcí, které by se zvířátkům určitě hodily. Zaměstnanci útulku Jirka a Radim nás provedli, všechno pěkně vysvětlili, ukázali nám kočičky, pejsky a agamu a děti měly samozřejmě plno dalších otázek. Moc se nám to líbilo a děkujeme, že se o opuštěná zvířátka někdo stará!

Plavání ŠD

Letos zase plaveme na bazéně Městské sportovní haly.

Výlet na hory

PODZIMNÍ VÝLET NA HORY zorganizovali vych.Hájková a Kopa. Počasí krásně vyšlo a cílem byla Gírová.

Výlet za zvířátky

Tématický týden  VÝLET ZA ZVÍŘÁTKY je u dětí velmi 

Návštěva minizoo

V rámci tématického týdne Výlet za zvířátky jsme navštívili s dětmi Asterix Na Nábřeží, kde si děti prohlédly minizoo, dozvěděly se, jak se správně starat o zvířátka a nakreslily s T.Mendlem obrázek.

Podzimní tvoření

SEZNAMOVÁNÍ, PODZIMNÍ TVOŘENÍ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ, RADOST Z NOVÝCH HER A SPORTOVNÍCH POMŮCEK -tak nám začal nový školní rok :-)

Sportovní olympiáda

18.června za krásného letního počasí proběhla v rámci tématického Týdne sportu a zdraví  SPORTOVNÍ OLYMPIÁDA. Za veliké pomoci rodičů, některých pedagogů a starších dětí vše hladce proběhlo a děti si ve trojčlenných družstvech poměřily znalosti, dovednosti a postřeh. Zvítězila děvčata ze 2.A- blahopřejeme! :-)

Karneval

I v současných podmínkách se konal družinový karneval ! Sice v každém oddělení zvlášť, s rouškami, ale děti si nachystaly pěkné masky a vychovatelé zase pro ně připravili hry, soutěže a prima zábavu :-) 

Z pohádky do pohádky

Tématický týden "Z POHÁDKY DO POHÁDKY"

zimní aktivity

ZIMNÍ AKTIVITY VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Výlet za zvířátky

Letos teprve druhý tématický týden- VÝLET ZA ZVÍŘÁTKY- se podařilo uskutečnit koncem ledna a jak vidíte na fotkách, dětem se moc líbil :-)

Zimní radovánky

ZIMNÍ RADOVÁNKY ve školní družině

Ať žijí vánoce

V letošním tématickém týdnu "AŤ ŽIJÍ VÁNOCE!" jsme s dětmi v jednotlivých odděleních vyráběli, malovali, hráli vánoční hry, sledovali pohádky a poslouchali koledy, zdobili stromečky, ochutnávali cukroví a snad v této nelehké době navodili vánoční atmosféru...

Činnost ŠD

NAŠE "SPOLEČNÁ" ČINNOST V DOBĚ POKORONAVIROVÉ

Jaro v ŠD

I když jsou podmínky pro práci s dětmi úplně jiné, něco přece děláme!

Cesta do pravěku

Tématický týden CESTA  DO  PRAVĚKU  je u dětí velmi oblíbený. Proč ? To zjistíte na těchto fotografiích.....

Výtvarná soutěž

Letos bylo téma výtvarné soutěže  havířovských školních družin "Stromy jak je vidím já"  a pořádala ji ŠD Horní Suchá. Naše výtvory se bohužel neumístily, ale byla to pěkná akce.

Plavání

Každý měsíc chodíme plavat na bazén Městské sportovní haly a moc nás to baví!

Kouzelný liščí obrázek

Ostravské divadélko SMÍŠEK přijelo tentokrát s pohádkou "Kouzelný liščí ocásek" :-)

Z pohádky do pohádky

Tématický týden Z POHÁDKY DO POHÁDKY se dětem moc líbil - mohly si vyrobit masky, rekvizity, hrát divadlo, kreslit pophádkové bytosti, číst, poslouchat a sledovat pohádky, hrát POHÁDKOVÉ pohybové hry v tělocvičně a věřit, že i v životě vždy zvítězí dobro nad zlem....

Zdobení stromečku

Letos poprvé jsme se 3.oddělením p.Šárky ozdobili stromeček před naší školou. Jak se vám líbí?

Vánoční jarmark 2019

Vyráběly děti, vyráběli dospělí i rodinní příslušníci....a vyplatilo se. Krásný jarmark a výtěžek bude stačit na potřebné věci do družiny. DĚKUJEME!

Ať žijí vánoce 2019

Tématický týden AŤ ŽIJÍ VÁNOCE je každoročně velmi tvořivý a navodí i patřičnou vánoční atmosféru....

Vánoční výtvarná dílna

TRADIČNÍ VÁNOČNÍ VÝTVARNÁ DÍLNA PRO RODIČE A DĚTI byla úspěšná jako vždy. Sešlo se nás opravdu hodně a všichni měli možnost si vyrobit krásné vánoční dekorace.  

Mikulášská besídka

V pátek 6.prosince k nám do družiny zavítal Mikuláš s čertem. Ten byl letos obzvlášť hodný- dokonce pomáhal rozdávat dětem dárky.  Děti zazpívaly, zarecitovaly, zahrály na hudební nástroje a doufaly, že si je čert neodnese. To se nestalo - počet dětí zůstal stejný :-) Tak příští rok ve stejnou dobu!

Vánoční spaní v ŠD

Z pátku 6.12. na sobotu 7.12. proběhla tradiční akce s názvem Vánoční spaní ve ŠD. Děti po turnaji ve vybíjené vyrobily svícny na jarmark a posilnily se pizzou. Následovala noční hra a Mikulášská diskotéka v pyžamech. Při sledování filmu společně usnuly ve Společenské místnosti ŠD. Po snídani děti zabojovaly v oblíbené sportovní hře Ocásky. Doufáme, že se akce všem zúčastněným líbila a společně si ji zopakujeme na jaře.
Bc. Matěj Kopa a Bc. Zuzana Hájková

Cesta kolem světa

Listopadový tématický týden CESTA KOLEM SVĚTA

PÁSMO AFRICKÉ KULTURY EMONGO

Ve čtvrtek 14.11. k nám do naší družiny přijela skupina EMONGO s pásmem africké kultury. Byl to zážitek! Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o životě v Africe,poznali jsme autentickou africkou folklórní hudbu- bubnování a africké písně, dokonce tančili i dospělí a proběhla soutěž v tanci dětí s pěknými cenami.

Vystoupení se nám moc líbilo :-)

Týden sportu a zdraví

Další tématický TÝDEN SPORTU A ZDRAVÍ ve školní družině

Kouzelník Milan Ošmera

Opět nás navštívil pirát Milan Ošmera, který žongloval se vším možným, kouzlil, polykal meč a i když letos neměl potkana, překvapil chůzí po skleněných střepech! Krásný zážitelk pro děti i dospělé, které neváhal zapojit do programu:-)

Výlet

V sobotu 8. června jsme naplánovali výlet školní družiny s dětmi a rodiči na Těrlickou přehradu. Cesta tam vedla bočními cestami, přírodou, samozřejmě pěšky do Těrlicka na náměstí, kde zrovna probíhala akce Těrlické slunko. To bylo něco pro naše děti. Užily si na atrakcích, utratily skoro všechny svoje peníze a pak jsme všichni pokračovali směrem k Jaškovské krčmě, kde jsme opékali buřty i marshmallows, trochu se namočili ve vodě a hráli míčové hry. Cestou zpět děti plnily různé úkoly a na konci hledaly dokonce poklad. Na autobusovou zastávku jsme to stihli taktak! 

Prostě se to celé vydařilo- počasí, nálada,legrace, děti, rodiče....:-)

Ekohrátky

Každoročně se konají akce, kde se setkávají děti z havířovských školních družin a poměřují své znalosti a dovednosti.

Tentokrát to byly DRUŽINOVÉ EKOHRÁTKY, které pořádala ŠD Životice. Naše družstvo ve složení Laura Spěváková, Vojta Kroupa, Deniska Uherková, Magda Slaná a Tamarka Žižková získalo nejvyšší možný počet bodů ! Moc gratulujeme za reprezentaci školní družiny :-)

Plavání

I letos jsme chodili s dětmi jedenkrát měsíčně plavat na bazén Městské sportovní haly. Na závěr proběhly malé závody se sladkou odměnou :-)

Indiánská stezka

V pátek 7. června 2019 se konala na školním hřišti akce INDIÁNSKÁ STEZKA, kterou pořádala ve spolupráci s Asterixem Na Nábřeží 

Školní družina M. Kudeříkové. Počasí nám přálo, pomáhali rodiče i starší děti a všichni ostatní plnili úkoly s indiánskou tématikou.

A nebylo to nic lehkého: Luštila se křížovka, poznávaly rostliny, házelo na cíl, skákalo do dálky, jezdilo "na koni", vymýšlel pokřik, kreslil se indiánský znak a plno jiných zajímavých aktivit.

Nakonec jsme vyhodnotili akci jako velmi zdařilou- všichni byli prostě nejlepší !

Spaní ve ŠD

Turnaj ve vybíjené, opékání párků, diskotéku v pyžamech, stezku odvahy v temných prostorách naší školy, nočnípřespání ve společenské místnosti školní družiny, dopolední sportovní hry ve dvoře školy a hlavně spoustu zábavy si užily děti na letošním nočním spaní ve školní družině, které proběhlo z pátku 24.6.2019 do soboty 25.6.2019. Další vydařená akce je za námi a těšíme se na příští.
Bc. Matěj Kopa, Bc. Zuzana Hájková

Tématický týden sportu a zdraví

Letošní poslední tématický TÝDEN SPORTU A ZDRAVÍ

Sportem ke zdraví

Projektový den SPORTEM KE ZDRAVÍ se velmi vydařil i přes nepříznivé počasí,. Pomáhali rodiče, starší žáci a všude nás bylo plno!

Všem děkujeme:-)

Dopravní týden

Tématický týden DOPRAVNÍ

Vítejte na vesnici

Naše školní družina byla 7. května 2019 pozvána do Domova seniorů Helios na akci "VÍTEJTE NA VESNICI".

Zájem byl veliký, možná i proto, že někteří nemají možnost vidět domácí zvířata na vlastní oči- a co teprve vzít si je do ruky či pohladit !   

Jarní tvoření

Ještě něco k jarnímu tvoření ve školní družině....

Listování

Další LISTOVÁNÍ NOVÝMI KNIHAMI v knihovně na Seifertově bylo věnováno Dni Země, takže kromě zajímavostí ze světa přírody nám paní knihovnice uvařily čaj z opravdických bylinek! A chutnal výborně.

Velikonoční strom

Letos poprvé jsme zdobili VELIKONOČNÍ STROM.

Talent

11. dubna se konala celodružinová soutěž TALENT. Děti předvedly,co umí - zpívaly, tančily, recitovaly,hrály na hudební nástroje, cvičily aj., a tak prota neměla vůbec lehkou práci vybrat nejlepší!

Gratulace oceněným :-)

Výtvarná dílna

A opět je tady tradiční výtvarná dílna pro rodiče a děti- tentokrát velikonoční....

4. dubna 2019

Kouzelné jaro na zahrádce

Březnová pohádka divadélka Smíšek "KOUZELNÉ JARO NA ZAHRÁDCE"

Vítání jara

Tématický týden VÍTÁNÍ JARA ve školní družině.

Florbalový turnaj

Ve středu 13. března 2019 se konal ve sportovní hale ZŠ Horní Suchá florbalový turnaj školních družin. Naše družstvo si vedlo skvěle a získalo 1 .místo ! Gratulujeme :-)

Ledové království sněhuláků

Výtvarnou soutěž havířovských školních družin LEDOVÉ KRÁLOVSTVÍ SNĚHULÁKŮ jsme sice nevyhráli, ale můžete posoudit, jak se nám výtvory povedly....tak snad příště!

 

Zimní radovánky

Ještě jedna vzpomínka na zimní radovánky s družinou....

 

Svět kolem nás

Další tématický týden SVĚT KOLEM NÁS-

byl plný zajímavostí, her, pokusů a legrace :-)

 

Svět kolem nás

V pondělí 25. února jsme v rámci tématického týdne SVĚT KOLEM NÁS  navštívili s dětmi stálou výstavní expozici "Historie psaná uhlím", která se nachází ve společenském domě Reneta. Dozvěděli jsme se zajímavosti z historie i současnosti hornictví a také něco nového o našem městě Havířov. Víte třeba, že se mohlo jmenovat Čestprácov ??!

Děkujeme paní Kroupové za skvělou prohlídku a všem doporučujeme :-)

 

Cesta do pravěku

Tématický týden CESTA DO PRAVĚKU

 

Karneval

Karneval školní družiny se konal po pololetním vysvědčení v Asterixu a děti si zatančily, zasoutěžily, zahrály a proběhla i soutěž masek :-)

 

Ať žijí Vánoce 2018

Tématický týden AŤ ŽIJÍ VÁNOCE! by mohl klidně trvat i déle, protože tvořit vánoční dekorace děti opravdu baví. A nejen vyrábění, ale i např. vánoční pohybové hry v tělocvičně, zpívání koled, degustace cukroví atd.

 

Vánoční jarmark

Tradiční vánoční jarmark ve školní družině byl nejúspěšnější za celou dobu! Děkujeme všem, kteří myslí i takto na děti :-)

 

Mikuláš 2018

Letošní mikulšská besídka - kromě Mikuláše přišli dva čerti a dokonce anděl! 

Počet dětí zůstal na konci kupodivu stejný.....:-)

 

Noční družina

Vánoce se blíží! To si už nyní uvědomují děti ze školní družiny, které ze čtvrtka na pátek přespaly ve škole. Po sportovním vyžití v tělocvičně, besedě v knihovně a po snězení pizzy si totiž vyzdobily společenskou místnost školní družiny a nazdobily stromeček. Školní družina v noci vypadá úplně jinak, přesto byly děti odvážné a nakonec se nikdo nebál!

Bc. Matěj Kopa, Bc. Zuzana Hájková

Tématický týden

Tématický týden PAPÍROVÁNÍ

 

Kouzelník a žonglér

ŠKOLNÍ DRUŽINU LETOS OPĚT NAVŠTÍVIL ŽONGLÉR A KOUZELNÍK MILAN OŠMERA

 

Výlet na Skalku

V sobotu 10.listopadu jsme využili posledního pěkného počasí a s dětmi i rodiči se vydali na výlet. Vlakem jsme odjeli do Mostů u Jablunkova a pak docela strmě nahoru na Skalku. Trvalo nám to trochu déle, ale  zvládli jsme to! Cestou se všichni bavili skvělou hrou KLÍŠTĚ, která pár lidí "donutila" i zpívat. Občerstvení nás čekalo v chatě na Skalce a pak cestou na nedalekou Severku děti hledaly dopisy s úkoly a nakonec i poklad= velký balík sladkostí. Zpáteční cesta byla trochu uspěchaná, ale na vlak jsme to stihli. Výlet se vydařil a všichni byli spokojení :-)

 

Výlet za zvířátky

V tématickém týdnu "Výlet za zvířátky"  jsme vyhlásili sbírku věcí na pomoc opuštěným zvířátkům a 25.října jsme s dětmi zajeli do útulku Max v Prostřední Suché, kde jsme vše předali a útulek si prohlédli. Zaměstnankyně nás provedly, odpověděly na dotazy a my bychom si nejraději všechny pejsky a kočičky vzali domů! Díky všem, kteří pomohli a pomáhají :-) 

 

Výlet za zvířátky 2018

Tématický týden VÝLET ZA ZVÍŘÁTKY pokaždé děti baví: hodně se vyrábí, hrají se hry, něco zajímavého se dozvědí a trochu se soutěží.

V Asterixu Na Nábřeží nám Tomáš Mendl ukázal živá zvířátka v jejich minizoo, vysvětlil, jak se o ně starají a pak učil děti kreslit.

A to nás čeká ještě návštěva útulku pro opuštěná zvířata :-)

 

Den bez aut

Návštěva knihovny na Seifertově ul. - LISTOVÁNÍ novými knihami - "Den bez aut"

 

Veselá olympiáda 2018

Poslední letošní akce naší družiny VESELÁ OLYMPIÁDA proběhla 15.června ve spolupráci s Tomášem Mendlem z Asterixu a za pomoci rodičů dětí. Všechny disciplíny děti zvládly na jedničku, počasí nakonec vyšlo a nejlepší hra na závěr- sbírání papírků pomocí brčka- taky byla:-) Děkujeme všem a příští rok zase na stejném místě.....

 

Listování

Knihovna Seifertova nám připravila další zajímavé LISTOVÁNÍ novými knihami- tentokrát na téma "prázdninové dobrodružství".

Však se jich už nemůžeme dočkat:-)

 

Plavání 2017/18

Poslední plavání v letošním školním roce se konaly malé závody v plaveckých disciplínách. Příští rok se těšíme opět na bazén!

 

Sportovní dopoledne

13. května proběhlo na ZŠ Na Nábřeží sportovně-vědomostní dopoledne, kde se utkaly havířovské školní družiny. Disciplíny byly různorodé, otázky záludné,ale naše dvě družstva to zvládla! Gratulujeme:-)

 

Vyvíjená

30.května se konal v tělocvičně ZŠ Mládežnické turnaj ve vybíjené havířovských školních družin.

Naši závodníci se hodně snažili, ale nestačili. Odnesli si přesto plno zkušeností a pěkné ceny. Děkujeme za reprezentaci naší družiny!

 

Výlet na Prašivou

Výlet školní družiny s dětmi a rodiči se 2. června velmi vydařil. Počasí překvapivě vyšlo a my jsme se autobusem přemístili do Komorní Lhotky, odkud se pokračovalo samozřejmě pěšky na Prašivou. Nahoře se "slavil" Den dětí, takže naše děti si užily i soutěžení navíc. My jsme pro ně připravili Hledání pokladu s úkoly, což děti splnily na jedničku a poklad si spravedlivě rozdělily. Hodinový deštík se dal přežít v pláštěnce nebo pod střechou a pak hurá dolů na autobus! Příjemně strávený den mimo pracovní týden:-) 

 

Výtvarný kroužek Šárky Dzurinové

I ve 2.pololetí jsme s dětmi zkoušeli zajímavé výtvarné techniky a hry- jako npříklad kresba podle stínu, malování balónky, hra Sleduj čáru, práce s papírem, landart, otisky prstů a nakonec jsme venku hledali poklad na cestě plné úkolů.

 

Vybíjená ŠD

30. května 2018 se naše družstvo zúčastnilo městského turnaje ve vybíjené školních družin, který pořádala ŠD Mládežnická. Děti se umístily na 4. místě, což není vůbec špatný výsledek- na to,že vybíjenou skoro nehrajeme....takže gratulace :-)

 

Týden sportu a zdraví

Tématický TÝDEN SPORTU A ZDRAVÍ ve školní družině 

 

Indiánská stezka

Tématický týden INDIÁNSKÁ STEZKA

 

Listování

Návštěva knihovny- LISTOVÁNÍ NOVÝMI KNIHAMI ke Dni Země

 

Výtvarná soutěž ŠD

Od ledna probíhala ve školních družinách výtvarná soutěž na téma CO BY SE STALO, KDYBYCH BYL MALÝ JAKO MRAVENEC.

Organizaci jsme si vzali na starost my a 5. dubna proběhlo vyhodnocení. Soutěže se zúčastnilo 15 družin a dorazilo 125 dětských prací- o to víc těší úspěch našich dětí: Aničky Štefkové (3.místo ve II.kategorii) a Natálky Zielonkové + Andělky Kroupové (2.místo ve III.kategorii). GRATULUJEME :-)

 

Velikonoční jarmark 2018

VELIKONOČNÍ  JARMARK - opět krásný a úspěšný :-)  DĚKUJEME

 

Vítání jara 2018

Tématický týden  VÍTÁNÍ JARA  ve školní družině 

 

Velikonoční výtvarná dílna 2018

VELIKONOČNÍ VÝTVARNÁ DÍLNA PRO RODIČE A DĚTI 

 

Velikonoční výtvarná dílna 2018

VELIKONOČNÍ VÝTVARNÁ DÍLNA PRO RODIČE A DĚTI 

 

Výtvarný kroužek

VÝTVARNÝ KROUŽEK ŠÁRKY DZURINOVÉ

 

Listování

Další LISTOVÁNÍ  v knihovně na Seifertově - moc se nám tam líbí !

 

Opravený bazén

Hurá ! Bazén je opravený a my už můžeme zase chodit plavat. Těšili jsme se..... 

 

Film a kniha

Tématický týden "FILM A KNIHA".  

P.S. Co máte raději vy- knihy nebo filmy?

 

Sáňkování

I školní družina chodí sáňkovat! Ještěže máme ten kopeček tak blízko :-)

 

Mikuláš 2017

V úterý 5. prosince zavítal do naší družiny Mikuláš s čertem. který byl letos mimořádně aktivní. Nakonec si nikoho neodnesl, protože děti slíbily, že už budou hodné.....a taky si připravily program z básniček a písniček doplněný vystoupením pěveckého sboru  pod vedením p.uč. Ivy Bednárové - DÍKY ZA PŘEDVÁNOČNÍ ATMOSFÉRU.

 

Tématický týden papírování

Tématický týden PAPÍROVÁNÍ

 

Výlet za zvířátky

VÝLET ZA ZVÍŘÁTKY - tentokrát do minizoo v Asterixu Na nábřeží :-)

 

Výlet za zvířátky 2017

Letošní   VÝLET  ZA  ZVÍŘÁTKY ve školní družině :-)

 

Tajuplná lesní bajka

Návštěva ostravského divadélka Smíšek: TAJUPLNÁ LESNÍ BAJKA

 

Veselá olympiáda 2017

15.6.2017 :

VESELÁ  OLYMPIÁDA  ve spolupráci s Tomášem Mendlem (Asterix)  pro děti a rodiče na závěr školního roku se fakt povedla!

Děkujeme všem zúčastněným, vyhráli vlastně všichni :-)

 

Družinové ekohrátky

Ve středu 14. června se naše družstvo dětí školní družiny ( K.Zemanová,D.Mikula,T.Slavinská, D.Motloch, V.Kolkop,V.Šillerová) zúčastnilo soutěže havířovských školních družin "DRUŽINOVÉ EKOHRÁTKY", kterou pro nás připravila tentokrát ZŠ+ŠD Životice. Jak už napovídá název, děti poměřovaly síly ve znalostech přírody, třídění odpadu, bystrosti a spolupráci. Nakonec nebyl vyhlášen vítěz, protože všechna družstva splnila úkoly, vyluštila tajenku a zaslouženě získala cenu a diplom!

 

Výlet

Výlet  školní družiny byl naplánován na sobotu 10. června, ale kvůli děštivé předpovědi jsme ho nakonec odložili o jeden den- tedy na neděli a počasí nám opravdu vyšlo! Vlakem jsme jeli do Mostů u Jablunkova a pak po červené na vrch Studeničný, kde jsou vhodné podmínky pro dětské hry. Těší nás, že se přidalo i několik rodičů :-)  Děti nahoru skoro vyběhly a energie jim vydržela celý den. Během hry Hledání pokladu musely najít dopisy s úkoly, ty splnit a pak teprve pokračovat dál. Nakonec vše klaplo a poklad byl nalezen ve větvích. Při plnění úkolů jsme se HODNĚ zasmáli (kdo tam byl,ví....). Na zpáteční cestě jsme se zdrželi u nafukovacích skluzavek - díky sponzoringu rodičů. Vše proběhlo hladce a těšíme se zase někdy na výletě s družinou :-) 

 

Výtvarný kroužek

VÝTVARNÝ  KROUŽEK  vede od ledna p.vych. Šárka Dzurinová. Dělali jsme plno zajímavých věcí: malování nafouknutým balonkem, voskovou techniku zažehlováním, papírové skládanky, kresby křídami kombinované s tělem, niťovou techniku, chameleona měnícího barvy, malování na alobal s V. van Goghem, mramorování mlékem, obrázky z víček od PET lahví, techniku vodových barev se solí, rozfoukanou kaňku a další....Děti byly moc šikovné :-)

 

Týden sportu a zdaví

Tématický TÝDEN SPORTU A ZDRAVÍ ve školní družině :-)

Pěvecká soutěž

Pěvecká soutěž ve školní družině

Výsledky:

kategorie 1.tříd- 1.místo: Hanka Blažková  2.místo: Katka Zemanová    3.místo: Anička Kaluská

kat. 2.+3.tříd    - 1.místo: Terka Ryšková    2. místo: Eliška Kocurková   3. místo: Kuba Kulka

kat. 4.+5.tříd   -  1.Darinka Bartošová        2. místo: Laura Horínková     3.místo: Terka Salvinská

Gratulujeme!  

Plavání

PLAVECKÉ ZÁVODY DĚTÍ ŠKOLNÍ DRUŽINY

 

Cesta kolem světa

26.dubna 2017 jsme se zúčastnili sportovně- zábavné soutěže havířovských školních družin  CESTA KOLEM SVĚTA, kterou letos zorganizovala ŠD Gen.Svobody. Počasí nám nepřálo, akce se tudíž nemohla konat venku,ale naše družstvo ve složení Magda Slaná, Natálka Kulifayová, Matyáš Tomi, Vojta Kroupa,Štěpán Slaný a Sofie Lysoňová si velmi věřilo. Nakonec se naši umístili na 7.-8. místě z 10 přihlášených a "pokřtili" naše nová družinová trička!

 

Svět kolem nás

V rámci tématického týdne "Svět kolem nás" jsme navštívili Asterix M. Kudeříkové, kde si Lenka Vavrečková připravila pro děti pěkný výrobek :-)

 

Svět kolem nás

Další tématický týden ve školní družině se jmenoval "SVĚT KOLEM NÁS". 

Děti zjišťují, že je toho kolem nás tolik - proto ani týden nemůže stačit na to všechno povídání, vyrábění, pokusy, soutěžení, cvičení, přemýšlení a zvídavé otázky.

Umíte např.propíchnout balónek špejlí?  

 

Velikonoční jarmark

A ještě letošní  družinový  VELIKONOČNÍ JARMARK !

 

Vítání jara

Další tématický  týden  ve  školní  družině: "VÍTÁNÍ  JARA"

Velikonoční výtvarná dílna

VELIKONOČNÍ  VÝTVARNÁ  DÍLNA  PRO  RODIČE  A  DĚTI   5. 4. 2017

 

Podmořský svět 2017

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ  ŠKOLNÍCH DRUŽIN HAVÍŘOVA  "PODMOŘSKÝ SVĚT"  UKONČENA, ZNÁME VÍTĚZE.

V 1. kategorii (1.+2.třídy) byla vybrána práce Lucase Stratinského z 1.A mezi 5 nejlepších. Gratulujeme! Celkem se soutěže zúčastnilo 17 družin a bylo posuzováno 177 prací. Nejlepší výkresy budou v březnu vystaveny v OD Elan :-)

 

Z pohádky do pohádky - scénky

V rámci tématického týdne Z POHÁDKY DO POHÁDKY si děti nacvičily a zahrály ostatním vybranou pohádku a byla to veliká legrace :-) Poznáte, které pohádky to byly?

 

Z pohádky do pohádky - únor

Tématický týden "Z pohádky do pohádky"

 

Kouzelník a žonglér

Letos jsme si poprvé pozvali do družiny žongléra a kouzelníka Milana Ošmeru a bylo to skvělé vystoupení ! Příští rok doufáme zase.......... 

 

Ovoce do škol

Akce "OVOCE DO ŠKOL" ve školní družině  22.2.2017

 

Cesta do pravěku 2017

Tématický týden  CESTA DO PRAVĚKUje vždycky velmi úspěšný - děti prostě milují dinosaury a vše, co s nimi souvisí. Letos jsme opět malovali, vyráběli, soutěžili v pravěkých tlupách, prováděli pokusy, srovnávali , prováděli "archeologický" výzkum, objevili nástěnné jeskynní malby a taky se objevilo zmrzlé dinosauří vejce :-)

 

Pololetní karneval

Včera 31. ledna po vysvědčení byl karnevalve spolupráci s Asterixem M.Kudeříkové a Lenkou  Vavrečkovou ! =

 

Podmořský svět

Naše družina se letos opět účastní výtvarné soutěže školních družin Havířova, tentokrát na téma PODMOŘSKÝ SVĚT. Byly vybrány práce těchto dětí: 1.třídy: Lucas Stratinský, Kája Bezdíčková, Katka Zemanová 2.třídy: Matyáš Tomi,Maruška Rothová,Kuba Niedelský 3.třídy: Barča navrátilová, Matyáš Hromek,Kristýna Seidlerová,Eliška Kocurková,Kuba Kulka 4.třídy: Darina Bartošová, Adinka Bystroňová,Natálka Smigová,Natálka Kulifayová,Anička Okenicová, Nela Sejkorová, Simon Povolný, Michal Parák, Terezka Slavinská 6.třídy: Tonička Bilíková, Radek A. Dvořák

TAK CO  MYSLÍTE, MÁME ŠANCI USPĚT ? V ÚNORU SE UVIDÍ..........

 

Vánoční jarmark 2016

VÁNOČNÍ JARMARK VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ  19.,20.,21.12.2016 - děkujeme všem za přízeň a nákupy :-)

 

Vánoční dílna 2016

VÁNOČNÍ VÝTVARNÁ DÍLNA PRO RODIČE, DĚTI A PŘÁTELE ŠKOLY     14.12.2016

 

Ať žijí Vánoce 2016

Tématický týden AŤ ŽIJÍ VÁNOCE!  12.-16.12.2016

 

Mikuláš 2016

Letošní mikulášská besídka se konala ve školní družině přesně 6. prosince a opravdu přišel Mikuláš i s čertem. Věděl o všech dětech, které zlobily,i o těch. které byly hodné. Nakonec čert jenom pohrozil a děti Mikulášovi slíbily nápravu :-) Také předvedly program složený z básniček, písniček a letos obohacený vystoupením pěveckého sboru pod vedením p.uč.Ivany Bednárové - děkujeme!

Tak zase za rok...............

 

Vesmírná pohádka

Ostravské divadlo Smíšek tentokrát dětem zahrálo  VESMÍRNOU  POHÁDKU :-) 

 

Papírování 2016

Tématický týden PAPÍROVÁNÍ se každoročně setkává s velkým ohlasem- vždyť s papírem se dá dělat úplně všecko! Tak jsme si to vyzkoušeli a budeme ho nadále třídit....

 

Plavání 2016

Letos opět pravidelně plaveme na bazéně Městské sportovní haly a moc se nám to líbí !

 

Výlet za zvířátky 2016 - tématický týden

První letošní tématický týden - opět VÝLET ZA ZVÍŘÁTKY

 

Výlet za zvířátky 2016

Minulý týden proběhl v naší školní družině VÝLET ZA ZVÍŘÁTKY  a v jeho rámci jsme s dětmi navštívili minizoo v Asterixu Na Nábřeží, nakrmili jsme zdejší zvířátka a pak si s Tomášem Mendlem vyrobili keramickou kočku. 

 

Můj drak

V úterý 11. října se Barča Navrátilová, Vojta Kroupa a Štěpán Slaný zúčastnili  soutěžní hry  "MŮJ DRAK VYLETÍ AŽ DO OBLAK" ,kterou organizovala ŠD Horní Suchá na svém hřišti u školy. Kupodivu nepršelo, lehce foukal větřík a draci nádherně létali ! 

 

Pěvecká soutěž 2016

V úterý 4.října se konala odložená PĚVECKÁ  SOUTĚŽ  ve školní družině. Hodně prvňáčků se nebojí zpívat, takže byla docela veliká účast soutěžících. Čtyřčlenná porota ve složení Eva Petrášová, Svatopluk Spáčil, Věra Grošková a Matěj Kopa měla těžké rozhodování a nakonec to dopadlo takto:

I. KATEGORIE

1. místo: Nicolas Havlín

2. místo: Anička Štefková

3. místo: Marie Rothová

II. KATEGORIE

1. místo: Petr Bernatík

2. místo: Michal Pavelek

3. místo: Barča Navrátilová

Všem gratulujeme a rádi si zase spolu zazpíváme :-)

 

Ukaž co umíš

Ve čtvrtek 23. června se konala poslední akce havířovských školních družin - "UKAŽ, CO UMÍŠ"

Organizaci si vzala na starost ŠD K. Světlé a děti si pěkně zasoutěžily při různých disciplínách. Naše družstvo nakonec skončilo na 6. místě, prostě byli silní soupeři asi...........:-)  

 

Stejné oblečení

Jeden den jsme měli na sobě všichni ve 3. oddělení oblečení se ZVÍŘATY ! 

 

Zmrzlina

Dali byste si zmrzlinu? Tato je vyrobená z pěny na holení a příchutě poznáte podle barvy - čokoládová, vanilková, jahodová a pistáciová :-)

 

Olympiáda

Na letošní OLYMPIÁDĚ děti luštily obrázkové písmo, házely na terč, hledaly číslice, zkoušely obratnost, lovily rybičky a plnily mnoho  jiných úkolů, kde hrála důležitou roli i spolupráce v družstvu.

Přišlo hodně rodičů a rodinných příslušníků, někteří pomáhali na stanovišti, jiní se jen dívali :-) ,celá akce se opravdu vydařila!

Děkujeme za spolupráci Tomáši Mendlovi z Asterixu.

 

Pohádkové cestování

Opět divadélko Smíšek tentokrát s příběhem POHÁDKOVÉ CESTOVÁNÍ :-)

Svět kolem nás

Tématický týden  "SVĚT KOLEM NÁS"  byl v naší družině poprvé a byl pro všechny moc zajímavý. Příští rok si ho trošku obměníme a zopakujeme :-)

Barevný den

Paní vychovatelka Věra Grošková nachystala pro celou družinu projektový BAREVNÝ DEN.   Všem se moc líbil a těšíme se na další!

PLAVÁNÍ

Ve školním roce 2015/2016 jsme opět chodili s dětmi na bazén Městské sportovní haly, bylo to príííííííma :-)

DOPRAVNÍ TÝDEN

Náš letošní předposlední  tématický  týden byl DOPRAVNÍ, a ten je hodně důležitý!

VELIKONOČNÍ VÝTVARNÁ DÍLNA 2016

VELIKONOČNÍ VÝTVARNÁ DÍLNA pro dospělé a děti

VELIKONOČNÍ VÝSTAVKA A VÍTÁNÍ JARA 2016

Před Velikonocemi  připravujeme každoročně více akcí. Tyto fotky jsou z velikonoční výstavky dětských prací a z tématického týdne Vítání jara.

Z POHÁDKY DO POHÁDKY 2016

Tematický týden ve školní družině "Z POHÁDKY DO POHÁDKY". Poznáte, o které pohádky se jedná? Nápověda: Pták Ohnivák, Jack a kouzelná fazole, Lví král, Perníková chaloupka, Mimoni, Zvířátka a petrovští, O pejskovi a kočičce, Princezna na hrášku, ........ a plno princezen, čertů, vodníků, čarodějnic, králů a zakletá žába :-)

LETEM SVĚTEM 2016

Naše práce do výtvarné soutěže haviřovských školních družin LETEM SVĚTEM, kterou organizuje letos ŠD Horní Suchá :-)

Karneval 2016

Dnes se děti školní družiny veselily na karnevalu, který již tradičně pro nás připravuje Lenka Vavrečková z Asterixu. Takže se tančilo, soutěžilo, hrálo atd., byla to prostě legrace a zábava!

Vánoční jarmark 2015

Vánoční jarmark 21.+22. prosince 2015 :-) DĚKUJEME ZA NÁKUP !

Ať žijí Vánoce

Tématický týden "AŤ ŽIJÍ VÁNOCE"   14. - 18. prosince 2015

Vánoční dílna 2015

Tradiční vánoční výtvarná dílna pro rodiče, příbuzné a přátele školy s dětmi se konala 16. prosince  a sešlo se nás třicet! Každý si odnesl plný sáček výrobků, které jistě zkrášlily domovy. 

Unavenému chlapečkovi vůbec nevadil ruch a pěkně se prospal, než ostatní členové rodiny dodělali své dekorace :-)

Mikuláš s čertem

Mikuláš s čertem k nám do družiny přišli 4. prosince. Děti jim předvedly hezký program z písniček a básniček a slíbily, že v dalším roce se určitě zlepší!

P.S. Za rok prý přijde kontrola........:-)

Zašněžené Vánoce

9. prosince jsme opět přivítali divadlo Smíšek- tentokrát s pohádkou "Zasněžené Vánoce"

Papírování 2015

Další tématický týden bylo oblíbené "PAPÍROVÁNÍ" - tedy veškerá práce, hra, učení, zábava s papírem

Dárkové tašky

V Asterixu s Lanku Vavrečkovou si děti vyrobily krásné vánoční dárkové tašky - zase z papíru

Podzimní výzdoba

PODZIMNÍ VÝZDOBA NAŠÍ ŠKOLNÍ DRUŽINY

Výlet za zvířátky 2015 pokračuje

JAKO KAŽDÝ ROK I LETOS SE DĚTI V RÁMCI TÉMATICKÉHO TÝDNE "VÝLET ZA ZVÍŘÁTKY" BYLY PODÍVAT V ASTERIXU NA NÁBŘEŽÍ

NA MINIZOO A S TOMÁŠEM MENDLEM SI NAMALOVALY PĚKNÉ OBRÁZKY ZVÍŘAT

Kynologický výcvik

BĚHEM TÉMATICKÉHO TÝDNE  "VÝLET ZA ZVÍŘÁTKY" NÁM PŘIŠLY DVĚ MAMINKY PŘEDVÉST KYNOLOGICKÝ VÝCVIK PSŮ

Výlet za zvířátky 2015

První tématický týden ve školní družině "VÝLET ZA ZVÍŘÁTKY" se dětem moc líbil :-)

Veselá olympiáda 2015

VESELÁ  OLYMPIÁDA  s rodiči ve spolupráci s Asterixem (Tomášem Mendlem):

1. místo- družstvo Lukáš Foniok, Michal Hlinka, Šimon Povolný, Ondra Urbánek, Pavlínka Štichová BYLO TO BEZVA! :-)

Pěvecká soutěž

V úterý se konala v naší školní družině PĚVECKÁ SOUTĚŽ.

Děti si natrénovaly známé i méně známé písně a někteří se pochlubili hrou na hudební nástroje. Porota byla překvapivá- přišel čaroděj a šašek, ale zdá se, že hudbě rozumí, protože vybrali opravdu dobře:

1. kategorie : 1.místo- B. Navrátilová

                      2.místo- P.Štichová

                      3.místo- V.Klaczak

2. kategorie : 1.místo- V.Radecká

                      2.místo- M.Klaczaková

                      3.místo- K.Bartošová

Gratulujeme  a chválíme :-)

Malované zpívánky

Včerejší představení ostravského divadélka Smíšek s legrační a poučnou pohádkou MALOVANÉ ZPÍVÁNKY

Florbal

Na letošním posledním tréninku ve florbalovém kroužku si zahráli s dětmi i rodiče :-) Matěj Kopa

Týden sportu a zdraví 2015

Letošní TÝDEN SPORTU A ZDRAVÍ  ve školní družině :-)

 

Květinový den

Letošní projektový den ve školní družině připravila pro děti p.vych.Nedojedlá a byl to DEN KVĚTINOVÝ.

Pirátská cesta

V úterý 19. května pořádala školní družina z Horní Suché venku na hřišti akci pro děti havířovských ŠD nazvanou " PIRÁTSKÁ CESTA".

Naši "piráti" ( Danek Hudec. Kristýnka Hudcová, Klárka Folwarczná, Natálka Válková, Max Hloušek) se snažili, plno úkolů se jim podařilo hravě zvládnout, ale nakonec ztratili hodně bodů v hodu na cíl a střelbě do brány....a skončili na 6. místě z 9 družstev. I tak vyhráli pěkné ceny a všichni jsme strávili v Suché moc pěkné dopoledne!

P.S. Hod na cíl budeme trénovat :-)

Florbalový turnaj

Ve čtvrtek 7. května 2015 jsme v naší školní tělocvičně uspořádali florbalový turnaj pro havířovské školní družiny. Sešlo se neuvěřitelných 14 družstev a měli jsme co dělat, aby se vše stihlo. Po velkých bojích naše družstvo I. získalo krásné 2. místo - takže gratulujeme :-)

Naše "barvy" zastupovali: Šimon Povolný, Petr Bernatík, Michal Hlinka, Daniel Hudec, Patrik Zbořil, bratři Warcholkovi, Samuel Radecký, Štěpán Mihalík, Jakub Kisza a Pavla Štichová.

Cesta do pravěku 2015

Tématický týden CESTA DO PRAVĚKU byl opravdu zajímavý. Děti si zkusily, kolik by se jich vešlo do tyranosauří tlamy, jak velkou stopu by zanechal Triceratops a prohlédly si i zamrzlá dinosauří vejce. Naštěstí žijeme ve 21.století..................:-)

Čarodějnický rej 2015

Čarodějnický rej 2015  v Asterixu

Výtvarná soutěž 2015

Během ledna a února probíhala výtvarná soutěž havířovských školních družin, kterou letos organizovala ŠD Školní 2.

Téma bylo "Moje nejoblíbenější hračka", takže co vybrat? Děti měly nelehký úkol, ale nakonec se sešlo 100 výtvarných prací ze 14 školních družin.

Organizátoři vybírali pečlivě a složitě a nakonec jsme se dočkali krásných ocenění:

V 1. kategorii se na 3.místě umístila Eliška Kocurková ,(která bohužel kvůli nemoci na vyhodnocení chyběla),

ve 2. kategorii opět na 3.místě Kristýna Hudcová a ve 3. kategorii získal 1.místo Lukáš Foniok a 2.místo Martin Štěbra.

MOC GRATULUJEME :-) A DĚKUJEME ZA HEZKÉ CENY I ORGANIZACI CELÉ AKCE.

Všechny zaslané práce jsou vystaveny do 17. dubna v hale bazénu na Šumbarku, kde si je mohou zájemci prohlédnout.

Velikonoce 2015

Velikonoční výtvarná dílna nejen pro rodiče a jejich děti se opět vydařila. Přišlo jich opravdu hodně - přibývá i tatínků :-) a výrobky stály za to! Áť už to byly velikonoční karabáče, nabarvená vajíčka
zdobená třpytkami, vintage vajíčka ( vytvořená pomocí alobalu), síťovaná vejce z provázků ( na nafouknutém balónku) nebo papíroví zajíčci. Takže všem VESELÉ VELIKONOCE a někdy příště zase....

Z pohádky do pohádky 2015

Tématický týden "Z pohádky do pohádky" byl jako vždy velmi zajímavý. Děti si toho hodně vyrobily, nakreslily,zahrály a dozvěděly se (třeba kde se narodil Brouk Pytlík, kdo nosí poštu v pohádkových Bradavicích nebo jestli dali pejsek s kočičkou do dortu myši) a každé oddělení si připravilo kulisy a nacvičilo pohádku pro ostatní. Divadlo sklidilo zaslouženě velký úspěch, děti totiž mají herecké nadání!

P.S. Děti z 3.oddělení po polibku stále čekají na proměnu zakletého žabáka v pohádkového prince....

Z pohádky do pohádky - knihovna

V tématickém týdnu "Z pohádky do pohádky" děti navštívily knihovnu na Svornosti, kde paní knihovnice připravila zajímavý program na pohádkové téma. Tak jsme vlastně zjistili, že naše
pohádky nejsou jen ty mírumilovné a něžné princezny, ale někdy také docela horor! ....konec ale bývá naštěstí dobrý.....

Karneval 2015

Dnes, 5.února proběhl v Asterixu na Kudeříkové KARNEVAL ŠKOLNÍ DRUŽINY. Lenka Vavrečková si připravila pro děti pěkné hry a soutěže, děti si zatančily a nakonec byly vybrány nejlepší masky :-) Prostě to stálo za to!

Vánoční výstava 2014

Vánoční výstavka dětských výtvorů sklidila oprávněně velký úspěch. Podívejte se, co všechno děti vyrobily jako vánoční dekorace- kromě papíru se použily těstoviny, filc,knoflíky,želatinové bonbóny, šišky, burské oříšky a papírové košíčky na cukroví.

Vánoční dílna 2014

11.prosince se konala tradiční VÁNOČNÍ VÝTVARNÁ DÍLNA pro děti a jejich rodinné příslušníky.

To bylo pěkných výrobků !

Mikuláš 2014

I letos přišel za dětmi Mikuláš a vzal s sebou čerta - pro jistotu...Děti zazpívaly, zarecitovaly, některé nakreslily obrázek a doufaly, že vše dobře dopadne. Nikoho čert neodnesl, jen někteří museli slíbit nápravu. Takže příští rok se uvidí!

Papírování 2014

Tématický týden PAPÍROVÁNÍ se zdá být vždycky velmi krátký - s papírem se dá totiž dělat opravdu hodně věcí!

Tajuplná lesní bajka

První letošní návštěva ostravského divadélka Smíšek s pohádkou "TAJUPLNÁ LESNÍ BAJKA"

Výlet za zvířátky pokračuje

Náš první letošní tématický týden ve školní družině "VÝLET ZA ZVÍŘÁTKY"

Výlet za zvířátky 2014

První letošní návštěva Asterixu Na Nábřeží se konala 21.října. Prohlédli jsme si všechna zvířátka, nakrmili je,pohladili a šli si vyrobit keramického ptáčka s Tomášem Mendlem. Tak začal tématický týden VÝLET ZA ZVÍŘÁTKY .

Talent 2014

Jedna z posledních letošních akcí školní družiny byla pěvecká soutěž Talent. Děti se snažily, některé mimo soutěž  předvedly hru na hudební nástroj, zatančily nebo dokonce zahrály divadlo. Porota (Eva Petrášová, Matěj Kopa) nakonec spočítala body a v I.kategorii zvítězila Anička Kubiková z 1.třídy, ve II.kategorii Kája Pniáčková ze 3.třídy.  Gratulujeme :-)

 

Motokáry 2014

Motokáry na Šumbarku

 

Veselá olympiáda 2014

"VESELÁ OLYMPIÁDA" se  opravdu vydařila: bylo pěkné počasí, děti si zasoutěžily, přišlo hodně rodičů a nikdo nezůstal bez sladké odměny.

Velký dík patří i Tomáši Mendlovi z Asterixu Na Nábřeží :-)

 

Plavání 2014

I ve školním roce 2013/2014 jsme chodili pravidelně plavat na bazén Městské sportovní haly, také díky příspěvku SRPD :-) Nakonec proběhly plavecké závody, kde vlastně zvítězili všichni, kdo se nebojí vody !

 

Týden sportu a zdraví 2014

Poslední tématický týden v letošním školním roce " Týden sportu a zdraví"

 

Cesta do pravěku 2014

Ve čtvrtek 5.června se naše děti zúčastnily sportovně-vědomostní soutěže školních družin Havířova "Cesta do pravěku", kterou zorganizovala ŠD Mládežnická. Děti poznávaly dinosaury, nosily dinosauří vejce, prokázaly přesnost při hodu na cíl a obratnost u jiných soutěží a nakonec v konkurenci

10 družstev zaslouženě vyhrály! 

Družstvu ve složení  Honza Paloušek, Kája Kabelková, Nela Tydlačková, Dan Hudec, Nela Škutová a Mája Pniáčková - gratulujeme

 

Nevidíme, neslyšíme

13. května jsme byli pozváni do knihovny na Seifertově ul. na zajímavý program "NEVIDÍME, NESLYŠÍME". Dozvěděli jsme se ,jak žije hluchoslepý člověk a vyzkoušeli jsme si to alespoň částečně se zavázanýma očima - a není to vůbec jednoduché!

 

Vítání jara - 2014

Tématický týden "Vítání jara"

Čarodějnický rej 2014

ČARODĚJNICKÝ REJ  v Asterixu 30.4.2014 se vydařil !

 

Indiánská stezka - 2014

Náš letošní týden INDIÁNSKÁ STEZKA

Velikonoční výtvarná dílna 2014

Naše školní družina uspořádala 8.dubna opět VELIKONOČNÍ VÝTVARNOU DÍLNU nejen pro děti, ale i jejich rodiče, příbuzné a přátele školy.

Takže se vyrábělo - stříhalo, lepilo, pletlo,navlékalo,kreslilo,barvilo a všichni si odnesli kromě velikonočních dekorací i pěkný zážitek a úsměv na tváři :-) Věděli jste například, že se dají vejce barvit i pomocí pěny na holení a potravinářské barvy ?

 

Výtvarná soutěž

Velkého úspěchu dosáhly naše dvě děti ve výtvarné soutěži školních družin Havířova, kterou pořádala ŠD Frýdecká. Téma bylo "Písnička" a v kategorii 1. a 2. tříd zvítězila Julča Lazárová z 1.A a ve 2.kategorii byl čtvrtý Danek Hudec ze 3.B.

OBĚMA MOC GRATULUJEME !

 

Zvířátka a loupežníci

Opět jsme do naší družiny pozvali ostravské divadélko Smíšek, tentokrát s pohádkou ZVÍŘÁTKA A LOUPEŽNÍCI. Hodně jsme se nasmáli a poučili i o tom, že je třeba si pomáhat.

 

Listování

LISTOVÁNÍ novými knihami v knihovně na Seiferta

 

Tématický týden

Další tématický týden ve školní družině - DOPRAVNÍ .

 

Papírování

Listopadový tématický týden - PAPÍROVÁNÍ

Textilní hrátky

 

 

To máme krásná trička! Vyrobili jsme si je v Asterixu s Lenkou Vavrečkovou.

 

Bramborový den

Pátek 15. listopadu 2013 byl v naší školní družině "BRAMBOROVÝ DEN".

Z brambor se vyráběla zvířátka, auta či panáčci, tiskla se předvánoční záložka, navlékaly korále, brambory se počítaly, hledaly, strouhaly, škrábaly,dozvěděli jsme se o nich zajímavé věci, naučili jsme se básničku i taneček a v tělocvičně dokonce proběhly "sportovní bramborové hry". Některé maminky přinesly na ochutnání bramborové placky a z jídelny k nám dorazilo na závěr překvapení v podobě bramborových hranolků. Děti odcházely spokojené a s perníkovou medailí na krku, pochopitelně ve tvaru bramboru :-)

 

V nouzi poznáš přítele

Divadlo Smíšek přijelo letos poprvé s novou pohádkou "V nouzi poznáš přítele"

a my jsme se poučili, pobavili a těšíme se na další představení :-)

Minizoo

Začal nový školní rok a s ním i tématicky zaměřené týdny ve školní družině.

První se jmenuje VÝLET ZA ZVÍŘÁTKY a prozatím jsme navštívili minizoo v Asterixu Na Nábřeží, kde si děti i vyrobily keramické rybičky.

Nové šatny

HURÁ ! Máme nové šatny. Jsou prostorné ,čisté, přehledné a pevné ,tak snad vydrží dalších 20 let :-)

Vládce podzimu

První letošní spolupráce s Asterixem:

VLÁDCE PODZIMU

Sportovní olympiáda

Ve čtvrtek 20.června jsme se zúčastnili SPORTOVNÍ OLYMPIÁDY pro děti školních družin Havířova a okolí. Naše družstvo bylo sestaveno z Jirky Kalivody, Niki a Natali Kalábových, Káji Pniáčkové a Adélky Kulifayové. Na místě jsme zjistili, že škola v Horní Suché má krásné hřiště, kde jsou i průlezky ,lavičky, stoly, hodně stromů a zeleně -a to se nám v tom vedru hodilo :-) . Akce proběhla v pohodě a naši soutěžící dosáhli nejvyššího počtu bodů!

Takže VELKÉ GRATULACE k vítězství.

Veselá olympiáda

Jedna z posledních letošních akcí školní družiny byla VESELÁ OLYMPIÁDA organizovaná ve spolupráci s Asterixem. Konala se venku na louce a hřišti a počasí nám krásně vyšlo. Děti ve družstvech házely šipkami na terč, lovily rybičky, plížily se,střílely na branku, shazovaly krabice, ručkovaly na laně a nakonec si zahrály legrační hru se slámkami.

Moc nás potěšili rodiče, kteří nám buď pomáhali na stanovištích nebo se přišli jen tak podívat na své ratolesti.

Plavání

Letošní návštěvy bazénu Městské sportovní haly jsme ukončili plaveckými závody.

Není až tak důležité, kdo vyhrál, ale je jisté, že se vody nebojíme a máme ji rádi !

Divadlo Smíšek

7.června nás navštívilo naše oblíbené ostravské divadélko Smíšek s legrační a poučnou pohádkou "O TRABANTÍKU FERDOVI".

Z pohádky do pohádky

Takto jsme tvořili do výtvarné soutěže havířovských školních družin Z POHÁDKY DO POHÁDKY. Teď nám držte palce, ať to vyjde!

Vybíjená

29.května se konal na ZŠ Mládežnické TURNAJ VE VYBÍJENÉ pro havířovské školní družiny. Naše družstvo -Rosťa Vrána,Vítek Kryška,Kristýna Jasanská,Dominik Tolasz a Honza Stankuš- si vedlo výborně a umístilo se na 2.místě ze sedmi družstev. GRATULUJEME !

Škoda jen,že tyto akce přestalo Statutární město Havířov podporovat, takže odměny si všichni museli přinést sami....

Země je kulatá

Společná soutěž dětí školní družiny v tématickém týdnu ZEMĚ JE KULATÁ - -vyhrály děti p.vych.Nedojedlé

ČARODĚJNICKÝ REJ v Asterixu 18.4.2013

byl plný zábavy,tance,soutěží,her a samozřejmě nejrůznějších strašidel a čarodějů !

Velikonoční výtvarná dílna

21.března 2013 se ve školní družině konala tradiční VELIKONOČNÍ VÝTVARNÁ DÍLNA pro rodiče a děti, kde si všichni mohli vyrobit různé sváteční dekorace a získat tu správnou velikonoční náladu

VÍTÁNÍ JARA 2016

Velikonoční výstavka dětských prací a  tématický týden Vítání jara.

Vítání jara

Tématický týden VÍTÁNÍ JARA ve školní družině

Výtvarná soutěž

Výtvarná soutěž havířovských školních družin na téma Z pohádky do pohádky byla pro nás velmi úspěšná.

V kategorii 2.tříd se umístila na 3.místě Magdaléna Klaczaková a na hodnoceném 5.místě Julie Maňáková.

Kategorie 4.+5.třídy byla ještě úspěšnější: první příčku obsadila Natálie Vaculíková a druhý byl Dominik Havlík.

V kategorii "Kolektivní práce"skončili na 2.místě Dan Hudec,Kristýna Hudcová a NelaTydlačková.

VŠEM OCENĚNÝM MOC GRATULUJEME !

Princ na čočce

Během tématického týdne Z POHÁDKY DO POHÁDKY nás opět navštívilo ostravské divadélko Smíšek, tentokrát s pohádkou "Princ na čočce". Dozvěděli jsme se,co máme správně jíst,jak se máme hýbat,jak to bylo s princem a princeznami a hlavně jsme se hodně nasmáli !

Odpočet

Do konce školního roku zbývá

Odpočet
skončil

Nezapomeň popřát

Předevčírem měl svátek: Lubomír
Včera měl svátek: Petr a Pavel
Dnes má svátek: Šárka
Zítra má svátek: Jaroslava
Pozítří má svátek: Patricie