TAJEMSTVÍ JADERNÉ ELEKTRÁRNY

V úterý 5. 10. jsme opět využili dotace města Havířova a s vybranými žáky 9. A jsme se vydali do Dolních Vítkovic na další výukové dopoledne. Ve Světě Techniky na nás tentokrát čekal vzdělávací program Tajemství jaderné elektrárny.

Zde se žáci nejdříve dozvěděli, co je radiace. Naučili se ji pak měřit a dalšími zajímavými aktivitami zjistili, jakými způsoby se před ní chránit. Pomocí GAMABETA soupravy si vyzkoušeli různé materiály, které by je před radiací mohly ochránit. Několikerým opakováním se lektorovi snad i podařilo všem žákům vysvětlit princip fungování jaderné elektrárny.

S velkým zájmem si žáci také vyzkoušeli ochranné a pracovní oblečky. Došlo i na odbornou diskusi mezi žáky a lektorem, kdy společně probrali další „čisté“ zdroje energie a problematiku elektromobilů. Největší diskutér Max lektora velmi příjemně překvapil svým zájmem a znalostmi. Pochvalu si ale zcela jistě zaslouží všichni žáci za vzornou reprezentaci školy. Lektor se těší na další návštěvu z naší školy a já děkuji za příjemně strávené dopoledne.

PaedDr. Dana Čapandová

Odpočet

Do konce školního roku zbývá

Odpočet
skončil

Nezapomeň popřát

Předevčírem měl svátek: Slavomír
Včera měl svátek: Zdeněk
Dnes má svátek: Milena
Zítra má svátek: Miloš
Pozítří má svátek: Zora