Přírodovědné dopoledne 2

Ve čtvrtek 28. 11. se skupina 6 žáků devátých tříd zúčastnila v tomto měsíci již druhého přírodovědného dopoledne na Gymnáziu Komenského. Tentokrát pro ně byly připraveny úlohy, praktická cvičení a zábavné hry z matematiky, fyziky a zeměpisu.

Na stanovištích fyziky si vyzkoušeli vyrobit dělič napětí pomocí papíru a měkké tuhy, magnetický záznam dat, měření rychlosti zvuku, měření rychlosti náboje pomocí optické závory, měření průměru molekuly kyseliny olejové a také se jim podařilo vyrobit baterii z citronu, brambory, mincí a alobalu. A stejně jako naši loňští deváťáci si pohráli s elektronickou stavebnicí Boffin.

Na stanovištích matematiky řešili logické úlohy, pomocí skládačky se procvičili v počítání s desetinnými čísly, doplňovali číselné řady. Zeměpisné úlohy byly zaměřeny na poznávání měst různých kontinentů podle obrázků. Pomocí pexesa si procvičili základní pojmy z oblasti geologických věd a zdokonalili se ve vedení diskuse při řešení politické situace ve střední Africe. Zvlášť poslední zmiňovaná aktivita žáky natolik zaujala, že diskutovali na dané téma i během zpáteční cesty.

Začátkem příštího roku se na gymnázium vypravíme ještě jednou, kdy se naši žáci utkají ve znalostech a dovednostech z matematiky, fyziky, zeměpisu, biologie a chemie v soutěži GYMKOM s žáky 9. tříd základních škol z Havířova a okolí.

PaedDr. Dana Čapandová

Odpočet

Do konce školního roku zbývá

Odpočet
skončil

Nezapomeň popřát

Předevčírem měl svátek: Věroslav
Včera měl svátek: Viktor
Dnes má svátek: Marta
Zítra má svátek: Bořivoj
Pozítří má svátek: Ignác